top of page

İptal/İade Şartları

Tasarımı yapılan ve sizin isteğinize göre hazırlanan özellikli ürünlerde iade mümkün değildir.

Eğer kargoyu teslim alırken kutuda bozukluk, ıslaklık vb. bir durum ile karşılaşmışsanız hemen hasar tespit tutanağı tutturup ürünü iade edin. Aksi halde ambalajı bozulmuş, ıslanmış ve yırtılmış ürünlerin iadesinden sorumlu tutulmamaktayız.

Tüm bunların haricinde ürün zevkinize hitap etmemiş ise üründen cayma hakkınızı kullanabilirsiniz. Bunun süresi ürün siparişinizi verdikten sonra ki 14 gündür. onka@onkatasarim.com adresinden bilgilendirme yapmanız gerekmektedir.Yasal süreyi geçen taleplerde ürün iadesi alınamaz.

İade edilecek ürünün Onka Okul tarafından gönderilen özellikli koli ve ambalaj ile geri gönderilmesi gerekmektedir. Aksi halde Onka Okul'un farklı bir koli/ambalaj ile gönderilen iadeyi kabul etmeme yetkisi vardır.

Satın aldığınız ürün ile birlikte gönderilen tüm evrak ve faturaları iade ederken göndermeniz gerekmektedir.

İade edilecek ürünün kargo ücreti Onka Okul'un anlaşmalı olduğu MNG Kargo üzerinden gerçekleşmelidir. Aksi halde diğer kargo şirketlerinden gönderimi sağlandığında oluşacak kargo ücretini gönderici ödemekle yükümlüdür.

İadesi yapılan ürün yırtık, lekelenmiş, hasar görmüş durumda ise Onka Okul ürün iadesini kabul etmeyip aynı şekilde alıcı ödemeli olarak geri kargolamaktadır. 

İadesi kabul edilen ürünlerde Onka Okul'un banka hesabına ödeme yaptığınız hesaba para iadesi yapılmaktadır. Başka bir hesap teklif etmeyiniz.

İade edilen ödeme tutarı 3 iş günü içinde hesabınıza yatırılır. 

Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılmaktadır. Diğer metotlarla para iadesi almak mümkün değildir.

Taksitli yapılan alışverişlerin iadeleri, banka prosedürleri gereği, taksit süresi ve ilgili taksit tutarlarına göre yapılır. Taksitli siparişlerde iade yapıldığında kartınıza tek seferde ödeme yapılarak toplam işlem tutarı kadar limit açılır. Banka işlem ve süreçlerine göre ekstrenizde artı/eksi bakiye olarak görebilirsiniz.

bottom of page